12:50

Czas poznać historię na nowo- recenzja "Muzy" Jessie Burton


lubimyczytac.pl
"Muza"
Cykl: -

Autor: Jessie Burton

Wydawnictwo: Literackie

Strony: 475 

Tytuł oryginału: "Muse"

"Dzieło sztuki odnosi sukces tylko wówczas, gdy jego twórca ma wiarę, która powołuje je do istnienia."

"Muza" Jessie Burton to książka, która zachwyciła czytelników na całym świecie i wciągnęłam ich w niesamowicie stworzoną historię, która ukazuje nam dwa światy, oddzielone od siebie tajemnicą i mijającymi latami, ale połączone nieoczekiwanym spoiwem. 

Z informacją o tej powieści oraz jej bardzo pochlebnymi recenzjami zetknęłam się w trakcie poszukiwania książek, które są odmienne od pozycji, które czytam najczęściej. "Muza" zaciekawiła mnie swoim zagadkowym opisem oraz przepiękną okładką, która prezentuje się cudownie. 

Lata 30 XX wieku to dość niespokojny czas; wojna jest coraz bliżej, w wielu państwach szerzy się niepokój i niezadowolenie związane z rządami. Z Wiednia do Andaluzji przeprowadza się rodzina Schlossów, której członkowie są dość specyficzni; zapracowany marszand, jego emocjonalna żona i skryta córka, Oliwia, która dość szybko zaprzyjaźnia się z dwójką pomagającą im w utrzymaniu domu. Izaak i Teresa są tak samo skryci i do tego niepewni przyszłości, jak gospodarze mieszkający w fince. 

1367 roku Odelle Bastien rozpoczyna pracę w Instytucie Skeletona i właśnie ta praca jest wydarzeniem, które rozpoczyna szereg zmian w jej życiu, które do niedawna wydawały się jej niemożliwe. Dziewczyna jest zainteresowana Marjorie Quick, która jest bardzo tajemniczą osobą, w dodatku jej przełożoną oraz nawiązuje pewną więź z Lawriem Scottem. Do tej pory spokojne życie nabiera tempa, gdy zostaje odkryty obraz "Rufina i lew". 

"Muza" jest niezwykle skomplikowaną i wciągającą powieścią, która na swoich kartkach skrywa tajemnice, które czytelnik odkrywa równo z bohaterami. Jessie Burton nie stworzyła przewidywalnej historii; tutaj nie ma rzeczy i osób oczywistych i łatwych do przejrzenia. Każdy z bohaterów ma swoją historię, która jest tłem dla głównych zdarzeń, ale to nie ujmuje świetności tych opowieści. Całokształt  wywołuje moc emocjo, którym ciężko się jest oprzeć. 

Uważam, że "Muza" Jessie Burton to jedna z najlepszych książek, jakie przeczytałam do tej pory w 2017 roku. Polecam ją dla każdego, a szczególnie dla osób lubiących charakterystyczne, nietuzinkowe książki. Naprawdę, dla autorki należą się wielkie brawa za tak wspaniałą powieść. 
_____________________________________________________________
Witam na moim blogu po dość nieoczekiwanej nieobecność, lecz mogę Wam obiecać, że już załatwiłam wszystkie sprawy i mogę mieć tylko nadzieję, że dobre rozplanowanie czasu pozwoli mi na publikowanie tutaj czegoś częściej niż dwa razy w tygodniu. Oczywiście, zaczął się teraz sezon na poprawianie ocen, ale mam nadzieję, że i z tym sobie poradzę. 
Czytaliście już książkę Jessie Burton? Jeśli tak, to co o niej myślicie? A jeśli nie..., to co myślicie o mojej recenzji? 

1 komentarz:

  1. Myślę, że kiedyś ją przeczytam, jednak nie wiem jeszcze kiedy. Na razie nie mam ochoty na "poważne" książki, więc jej lektura pewnie jeszcze trochę poczeka.:)
    Pozdrawiam!

    https://oddam-ci-ksiazke.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Oddychajaca ksiazkami , Blogger